Hakkımızda

BİLEŞİM YAYINCILIK ve FUARCILIK A.Ş

Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş., 1987 yılında bağımsız bir yayıncılık şirketi olarak kurulmuştur. 1994 yılında lider yayıncılık anlayışını fuarcılığa taşıyan firma, “Otomasyonsuz İşyeri, Fabrika, Bina Kalmasın” sloganıyla Türkiye’nin endüstriyel otomasyon alanındaki ilk fuarı olan Otomasyon Fuarı’nı düzenledi. Otomasyon Fuarı’nın elde ettiği önemli başarının ardından Bileşim A.Ş., enerji, elektrik ve elektronik sektörlerini kapsayan Electrotech Fuarı’nı organize etti. Birbirine pa¬ralel olarak gerçekleştirilen bu iki fuar, Bileşim A.Ş.’nin fuarcılık alanındaki büyük gelişimininin başlangıcı oldu. Giderek çeşitlenen fuarlar 2001 yılında WIN çatısı altında toplandı. Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık 2015 senesinde kurucusu olduğu WIN Fuarları’ndan ayrılarak bağımsız yayıncılık ve fuarcılık organizasyonlarına odaklandı.

2018 yılı itibariyle fuarcılığı değiştirme anlayışıyla yola çıkan Bileşim, FIT Future Industrial Technologies / FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı ile bir kez daha sektörüne öncülük etti. 6 farklı fuarın tek çatı altında sergilendiği bu organizasyonda klasik fuar anlayışı, özel randevu sistemiyle tasarlanan ve önceden belirlenen B2B görüşmeler sayesinde hem katılımcılarına hem de ziyaretçilerine daha efektif ve kişiselleştirilmiş bir iş yapma pratiği sundu. 2019 senesinde 21-24 Şubat tarihleri arasında bir kez daha Fuar İzmir’de kapılarını açacak olan FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı Endüstri 4.0 çerçevesinde endüstrinin geleceğine ışık tutacak.

Bugün Bileşim Yayıncılık bünyesinde yayımlananan Otomasyon, 3e Electrotech, Makinatek, BEST ve İnşaat Dünyası dergileri, ilgili sektörlerin profesyonellerine hizmet veren başlıca iletişim mecralarıdır. Yıllardır kesintisiz ve düzenli olarak yayınlan bu dergilere 2013 yılından itibaren dijital olarak da erişebilmekte, yararlanmak isteyenler hem bilgisayarlarından hem de mobil cihazlarından dergileri takip edebilmektedir. Bugün dijital dönüşümün yayıncılık alanındaki gelişimine de odaklanan Bileşim, gelecekte de bu alandaki yatırımlarına devam ediyor olacak.